A narancsbőr (cellulit) a bőr alatt, a bőr és az izom között lévő zsírszövet felszaporodása, amely a felette lévő kötőszöveten keresztül elődudorodik, és a bőrön kisebb - nagyobb göröngyök formájában látható. Első pillantásra mindez esztétikai problémának tűnik, mely a nők közel 90 %-át érinti, a közhiedelemmel ellentétben fiatalokat és vékony, nem túlsúlyos nőket is. A csípő, comb, has, felkar területén a leggyakoribb. A nehézséget az okozza, hogy a bőr alatti kötőszövetben a kollagén és elasztin rostok között felhalmozódott zsír mellett, megnő a szövetközti folyadék, és méreganyagok, toxinok is lerakódnak, emiatt lesz a fenti megjelenés.
Hajlamosító, vagy súlyosbító tényezők lehetnek:
- nyirokrendszer elégtelen működése
- mozgásszegény életmód
- egészségtelen táplálkozási szokások (szénhidrátok, zsír, csoki, kávé, alkohol, energia italok stb)
- kevés folyadékbevitel
- méreganyagok, stressz, hormonális fogamzásgátló
A kezelés legfőbb célja a kezelendő testfelületek felszínének egyenletesebbé, simábbá, rugalmasabbá tétele. Mindezek mellett a lokális véráramlás serkentésével gyorsul a lerakódott salakanyag lebomlása, majd távozása a kötőszövetből.
Menete:
- Hámlasztó bőrradír a tiszta bőrért.
- Manuális masszázs speciális fogásokkal.
- Köpöly finom technikái a kötőszöveti lazaság csökkentésére.
- Elektromos gépi stimuláció, infra hőkészülékkel, mely fokozza a kollagén termelését, növeli a sejtek oxigén ellátását, ezáltal erősíti a kötőszövetet.
- Igény esetén testtekercselés speciális krémmel.
Az 5 in1 kezelés intenzíven feszesít, javítja az eredményt.
Ellenjavallat:
- terhesség,
- erős menses, vérzékenység
- bőrbetegségek, viszeres testfelszín, trombózis, tromboflebitis
- láz, gyulladás, aktuális betegségek (daganatos, szívproblémák, kezeletlen magasvérnyomás, traumák, műtétek)
A fentiek ismeretében a cél elérése érdekében legalább 10 alkalom javasolt, heti 2-3 alkalommal, mely később fenntartó kezelésként, havi 1-2 alkalommal megismételhető.
Szintén fontos tudni, hogy a hatás fokozásáért és hosszabb fenntartásáért az étkezési szokásokon is érdemes változtatni (sok folyadék, zöldség, gyümölcs, teljes kiörlésű, kovásszal készült vagy gluténmentes gabona, bizonyos ételek elhagyása, vagy csökkentése – alkohol, kávé, energia italok, édességek).