A pszichiátria az orvostudomány azon ága, amely a mentális, érzelmi és viselkedési zavarok és betegségek diagnózisával, kezelésével és megelőzésével foglalkozik.
A pszichés betegségek okai többrétűek: genetikai, valamint külső és belső hatások szerepelnek kiváltó és fenntartó tényezőkként. Sokszor testi tünetek képében jelenik meg a pszichés zavar, ilyenkor szervi megbetegedés nincs, ezeket nevezzük pszichoszomatikus betegségeknek. Az esetek túlnyomó többségében a pszichiátriai páciensek járóbetegként kezelhetőek, kórházi kezelésre ritkán van szükség.
Szakrendelésünkön a következő panaszokkal foglalkozunk:
- különböző demenciák (szellemi hanyatlás) kivizsgálása, kezelése
- a hangulatzavarok - depresszió, bipoláris affektív zavarok kezelése
- szorongásos zavarok (pánikbetegség, fóbiák, poszttraumás stressz-szindróma)
- pszichoszomatikus kórképek
- alvászavar
- kényszerbetegség
- az ún. hasadásos elmezavar (schizophrenia) kezelése
- post-covid szindróma pszichiátriai következményei
Járóbetegellátás keretein belül a szakrendelésen elsősorban az alábbi területekkel foglalkozik: különböző demenciák (szellemi hanyatlás) kivizsgálása, kezelése, a hangulatzavarok - depresszió, bipoláris affektív zavarok kezelése, szorongásos zavarok (pánikbetegség, fóbiák, poszttraumás stressz-szindróma), pszichoszomatikus kórképek, alvászavar, kényszerbetegség, ún. hasadásos elmezavar (schizophrenia) kezelése, post-covid szindróma pszichiátriai következményei.