Blog

Új év - új remények?!

2025.01.08.

  Év vége, új év kezdete egy lehetőség arra, hogy kicsit megálljunk, kettesben legyünk saját magunkkal és végig gondoljuk az elmúlt évet, időszakot. Még akkor is, ha a természetben, és így bennünk sem feltétlen a naptár szerint zajlanak az évek, évszakos változások.

Ilyenkor a sikereket, örömöket, kudarcokat és bánatokat egyaránt érdemes felidéznünk. Segítségül hívhatjuk ehhez a naptárunkat, feljegyzéseinket, képeket, videókat, bejegyzéseket, vagy bármi mást. Sőt a környezetünket is megkérdezhetjük, ők hogyan láttak minket.

Előhalászva az emlékeket fel fognak elevenedni az érzelmek is, amik jó iránymutatást adnak abban, mi is számunkra a fontos, mit tartunk sikernek, miknek örültünk, vagy mit értékelünk kudarcként. Ezek után könnyebben jöhetnek a tanulságok is, mi az, ami szolgálja és támogatja a legjobb, legörömtelibb életemet, és mi az, amit már nem akarok tovább vinni.

Van, akinek ebben a folyamatban segít, ha leírja tapasztalatait, érzéseit vagy más módon rögzíti, akár hangformátumban. Mindez az agyi és lelki feldolgozás folyamatát támogatja. Másrészt a következő mérföldkövek, visszatekintések során kiváló kiindulóponttá válhatnak.

Az is rendben van, ha valaki nem írja le, rögzíti valamilyen formában, ha ez nem komfortos számára, de az önmagunkra fordított idő és energia biztosan megtérül.

Azt szinte mindenki megtapasztalta már, hogy a fogadalmak nagyon sokszor nem működnek, bármily csodálatos az elhatározás. Statisztikák szerint az újévi fogadalmakat végül az emberek kevesebb, mint 10%-a tartja be hosszú távon.

Fontos ugyanakkor tudatosítani, hogy ha ugyanúgy gondolkodunk, cselekszünk és ezáltal érzünk, akkor az eredmény is kb ugyanaz lesz (vagy rosszabb).

Mégis mit tehetünk a fogadalmak helyett?

Tudományos vizsgálatok alapján megfelelő célkitűzéssel csaknem mindig (közel 90 %-ban) jobb eredmény, teljesítmény érhető el.

De mit is jelent a megfelelő célkitűzés?

Ma már számomra egész mást, mint korábban.

De erről a következő bejegyzésben…

 

#happymed, #newyear, #újév, #egészség, #tervezés, #nemtervezés, #fogadalmak, #célkitűzés

Vissza a bloghoz

Gyakorlati tippek alváshoz

Az elmúlt néhány alkalommal szóba került jónéhány tény, információ, amik segíthetnek tisztába kerülni a saját alvási szokásainkkal, illetve megítélni, hogy a szubjektív megélések mögött milyen tényezők állhatnak.

Dr. Csoma András nőgyógyász, endokrinológus

Nagy örömmel jelentjük, hogy új kollégánk, Dr. Csoma András révén február 17-től végre elérhető lesz nálunk is a sokak által keresett endokrinológiai szakrendelés!

Mitől jó az alvás?

A mennyiség mellett a minőségtől.

Vagyis testileg, lelkileg is azt érzem, hogy pihentető volt, frissen, erővel telten ébredek.