Pollenallergia – milyen szempontokat vegyünk figyelembe kezelésében?
2021.03.11.
A pollenszezon már február közepén elindul, így a tünetmentes időszak jó esetben is csak a téli időszakra tehető. A tünetes időszakban nagyon fontos a kezelés, mivel tartós fennállása esetén az allergiás gyulladás a mélyebb légutakba húzódhat, és allergiás asztma kialakulásához vezethet.
A gyógyszertárban szabadon vásárolható orrcseppek nyálkahártya összehúzó hatóanyagot tartalmaznak, így szüntetik meg az orrdugulást, viszont egy hétnél hosszabb idejű használat esetén reflexes nyálkahártya duzzanatot idéznek elő.
Az orrcseppek ezen tulajdonsága miatt egy hét használat után ismét megjelenik az orrdugulás, és az orrcsepp egyre rövidebb ideig javítja az orrlégzést, a beteg pedig egyre sűrűbben kezdi használni, ezáltal belekerül egy ördögi körbe. A vényre kapható orrcseppek, orrspray-k nem okoznak ilyen reflexes nyálkahártya duzzanatot. Enyhébb orrtünetek esetén elegendő lehet olyan szteroid tartalmú orrcsepp használata, mely csak orvos által felírt vényre kapható. Ez a szteroid helyi hatású, a helyi allergiás reakció tüneteit szünteti meg, segítségével megelőzhető a gyulladás mélyebbre terjedése. Erősebb szénanáthás tünetek esetén szükség lehet allergiagyógyszer szedésére is, de várandósság idején ezek szedése nem javasolt.
A tünetmentesség elérésében a nyugati orvoslás gyógyszerei mellett a kiegészítő gyógymódok, köztük az akupunktúra is segítségünkre lehet. Mivel az akupunktúrás kezelés a szervezet saját erőit mozgósítja a gyógyulás érdekében, a rendszeres kezelés áthangoló hatásának köszönhetően elérhető egy tartósan tünetmentes állapot.
Készüljön fel időben a tünetes időszakra: jelentkezzen akupunktúrás kezelésünkre, szakorvosunk készséggel áll rendelkezésére szentendrei rendelőnkben!