Gerincferdülés - mértéke gyógytornával lassítható vagy akár megállítható!
2020.07.21.
A gerincferdülés a gerincoszlop oldalirányú elhajlása, amely általában a csigolya elfordulásával, illetve csavarodásával jár. Ez a háti szakaszon bordapúp, az ágyéki szakaszon pedig izom púp kialakulását okozhatja.
Sajnos a probléma már civilizációs “betegségnek” számít és mind a gyermekeket, mind pedig a felnőtteket egyaránt érinti.
Általános jelei:
- hátfájás,
- szemmel látható rossz tartás,
- ívelt gerinc,
- egyik váll magasabban van, mint a másik,
- csípő nem vízszintes,
- az egyik oldalon kiállnak a bordák,
- az egyik láb hosszabb, mint a másik.
A gerincferdülés előszobája a hanyagtartás, amely gyermekkorban megfelelő gyógytornával még könnyen korrigálható, amikor még nem alakult ki a rossz beidegződés és a csigolyákban nincs semmiféle deformitás. Felnőtt korban, ha már kialakult a gerincferdülés a páciens csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudja korrigálni tartását és a komoly hát- és derékfájdalmat szenvedhet el.
Kialakulásának oka lehet gyermekkorban a helytelen ülés, a hirtelen növés vagy a has, medence, hát izomzat nem megfelelő teherbírása. Érdemes már gyerekkorban nekilátni az erősítésnek, korrekcióknak, amíg a szervezet alkalmazkodó képessége sokkal hatékonyabb és a testünkről alkotott hibás kép is könnyebben megváltoztatható.
Felnőtt korban is kiemelten fontos, hogy minél korábban kezdjük el a törzsstabilizáló izmaink erősítését, ezzel lassítva vagy megállítva a gerincferdülés mértékét. Az idejében megkezdett, gyógytorna által megerősített izmokkal a tartásunk, kiállásunk nagyban változik, mely a későbbiekben fontos egészségünk és megjelenésünk szempontjából.
Jelentkezzen gyógytorna szolgáltatásainkra, ahol szakembereink személyre szabott kezeléssel várják Önt! Nálunk minden korosztály megtalálhatja a számára legmegfelelőbb terápiás módszert!