Blog

Gerincferdülés - mértéke gyógytornával lassítható vagy akár megállítható!

2020.07.21.

A gerincferdülés a gerincoszlop oldalirányú elhajlása, amely általában a csigolya elfordulásával, illetve csavarodásával jár. Ez a háti szakaszon bordapúp, az ágyéki szakaszon pedig izom púp kialakulását okozhatja.

Sajnos a probléma már civilizációs “betegségnek” számít és mind a gyermekeket, mind pedig a felnőtteket egyaránt érinti.

Általános jelei:

  • hátfájás,
  • szemmel látható rossz tartás,
  • ívelt gerinc,
  • egyik váll magasabban van, mint a másik,
  • csípő nem vízszintes,
  • az egyik oldalon kiállnak a bordák,
  • az egyik láb hosszabb, mint a másik.

A gerincferdülés előszobája a hanyagtartás, amely gyermekkorban megfelelő gyógytornával még könnyen korrigálható, amikor még nem alakult ki a rossz beidegződés és a csigolyákban nincs semmiféle deformitás. Felnőtt korban, ha már kialakult a gerincferdülés a páciens csak nagyon nehezen vagy egyáltalán nem tudja korrigálni tartását és a komoly hát- és derékfájdalmat szenvedhet el.

Kialakulásának oka lehet gyermekkorban a helytelen ülés, a hirtelen növés vagy a has, medence, hát izomzat nem megfelelő teherbírása. Érdemes már gyerekkorban nekilátni az erősítésnek, korrekcióknak, amíg a szervezet alkalmazkodó képessége sokkal hatékonyabb és a testünkről alkotott hibás kép is könnyebben megváltoztatható.

Felnőtt korban is kiemelten fontos, hogy minél korábban kezdjük el a törzsstabilizáló izmaink erősítését, ezzel lassítva vagy megállítva a gerincferdülés mértékét. Az idejében megkezdett, gyógytorna által megerősített izmokkal a tartásunk, kiállásunk nagyban változik, mely a későbbiekben fontos egészségünk és megjelenésünk szempontjából.

Jelentkezzen gyógytorna szolgáltatásainkra, ahol szakembereink személyre szabott kezeléssel várják Önt! Nálunk minden korosztály megtalálhatja a számára legmegfelelőbb terápiás módszert! 

 

Vissza a bloghoz

Szolgáltatásunk

Gyógytorna

Sokan úgy gondolják, hogy a gyógytorna csak a sérülések utáni időszakban fontos és szükséges, pedig a gyógytornának nagy szerepe van a sérülések elkerülésében. A tervezett műtétek előtti időszakban is központi szerepet játszik a prekondícionáló gyógytorna, csakúgy, mint a műtét utáni rehabilitáció tekintetében. A terápiák segítségével a rehabilitáció hatékonyabbá és gyorsabbá tehető. Gyógytornászaink segítenek megtanítani pácienseinknek, hogyan legyenek aktív részei a fejlődésnek, hiszen a rehabilitáció team munka.

Részletek
A szívroham nem csak a férfiak betegsége!

A gyakran férfibetegségként emlegetett szívroham valójában kétszer annyi nő halálát okozza évente, mint a mellrák. Bár a fő tünet általában a mellkasi fájdalom, egy tanulmány szerint a nők 43 százaléka nem érez ilyen jellegű tünetet a szívinfarktus során.

Mit tehetünk a ráncok késleltetéséért? – 2. rész

Előző bejegyzésünkben a Plasmage kezelésről esett szó, amely a szem körüli ráncok finomítására irányul, illetve elsősorban a szemhéjon lévő felesleges, megereszkedett bőr eltávolítására alkalmazható. De nézzük, milyen további szépészeti kezelés segíti Önt az egészséges bőrkép megtalálásában és fenntartásában!

Szarkalábak – mit tehetünk a ráncok késleltetéséért?

Az idő előrehaladtával bőrünk egyre érzékenyebbé válik és ráncosodni kezd. Bár ez a folyamat normális velejárója az idősödésnek, egyénenként más ütemben tapasztaljuk meg negatív hatásait. A szem a lélek tükre és általában a szemünk és a szem ráncai az elsők, amelyek árulkodnak valódi életkorunkról.