A helytelen ülés - civilizációs ártalom!
2020.08.31.
A mai korban az emberek szinte folyamatosan ülnek. Ez az iskolapadban kezdődik, majd később folytatódik a munkahelyen az íróasztal mögött, vagy utazás közben az autóban.
Hetente akár 56 órát is tölthetünk ülve, ami az évek múlásával biztosan káros hatással lesz a szervezetünkre. Mivel az ülés testünket behatárolja, egy idő után a helytelen testtartás által romlik a tüdőnk teljesítménye, lassul az anyagcsere, a keringés, nő az elhízás és a cukorbetegség rizikója. A leggyakoribb panasz a derék- és a nyak fájdalma és ezeket a fájdalmakat gyakran kíséri kisugárzó tünet. A gerinc egyoldalú terhelésének következményeképp bizonyos izmok elgyengülnek, túlnyúlnak, mások rövidülnek, kialakítva egy rossz testhelyzetet, amit a székből felállva sem leszünk képesek megszüntetni.
Szervezetünk egy bizonyos ideig képes kompenzálni a terhelést, de idővel ezek a tartalékok elfogynak, a kompenzáló izmaink elfáradnak és kialakul a fájdalom érzete. Sajnos igen gyakori, hogy a probléma kezdete nem egyenlő a fájdalom kezdetével, akár évekig is élhetünk rossz tartással tünetmentesen vagy minimális, kisebb tünetekkel: az ülésből nehezebben tudunk felállni, gyakran izmaink feszesek, sehogy se találjuk a kényelmes pozíciót.
Egy terápiás kezelés során amellett, hogy megoldást kell találni a kialakult fájdalomra, a kiváltó kóros tartásokat is meg kell szüntetni. Ennek sikerességét nagyban befolyásolja, hogy milyen hamar fordulunk szakemberhez a problémával.
Jelentkezzen szentendrei vagy budapesti rendelőnkbe, ahol problémáját képzett gyógytornászaink komplexen, egyénre szabottan kezelik!