Kerékpársport – a gyógytorna fontossága az állóképesség megőrzéséhez!
2020.10.01.
A kerékpározást lehet hobbi és profi szinten is űzni: országúton, pályán, vagy terepen is élvezni a mozgás örömeit. A távolság leküzdése során, a kilométereket róva szebbnél szebb tájakon haladhatunk, a kerékpár adottságaiból adódóan akár 30-40 kilométeres sebességgel.
Egy kerékpáros eredményeit nagymértékben befolyásolja mentális és fizikai állóképessége, amihez kiemelten fontos az izmok gyors reakciója és nyújtható állapota. A sport jellegéből adódóan a sportoló ki van téve a viszonylag nagy sebességnek, az időjárás viszontagságainak, illetve egyéb akadályoknak, így ebben a sportban is gyakoriak a sérülések, melyek rehabilitációja gyógytornász segítségével különösen hatékony lehet, például egy térdsérülés esetén úgy is lehet erősíteni, karban tartani az izomzatot, hogy közben a sportoló nem terheli az ízületet. Ezen kívül a szakember segítségével végzett megfelelő mozgássorok fontos segítséget nyújtanak a sérülések megelőzése szempontjából is, ami mind a profi, mind a hobbi sportoló számára kiemelt jelentőségű.
További problémákat okoz, hogy a hosszú kilométerek és a kormány helyzete miatt a versenykerékpárokon a kerékpározók mellizmai rövidülhetnek, ezáltal a légzés kicsit nehezebb lesz, vagyis a hát felé fog növekedni a tüdő, így a hát görbébbnek tűnik. Ez viszont statikai felborulást okoz a test más területein. Ennek mértékét célzott kezelésekkel lehet csökkenteni, illetve kiegészítő erősítésekkel érdemes stabilizálni.
Jelentkezzen gyógytorna szolgáltatásunkra, ahol felkészült szakembereink szeretettel várják a profi és az amatőr sportolókat is!